Google Trips – wszystko w jednym miejscu

Google Trips jest aplikacją, która stara się zgromadzić wszystkie funkcje przydatne podczas podróży w jednej aplikacji. Udostępnia mapy, informacje o popularnych miejscach, proponuje trasy wycieczek i wiele więcej. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej kompleksowych aplikacji dla podróżnika, starająca się być plannerem i źródłem informacji. Czy się jej to udaje? Czytaj dalej.

ocena: 8/10
Google Trips ekran główny

Ekran główny

Po ściągnięciu aplikacji ze sklepu wita nas ekranem z krótkim przewodnikiem, a następnie ekranem głównym z Twoimi Podróżami. Niestety aplikacja nie jest spolszczona (stan na dzień pisania tego tekstu). Podróże tworzone są automatycznie na podstawie istniejących rezerwacji lotów i hotelów (aplikacja integruje się z pocztą Gmail i znajduje w niej potwierdzenia rezerwacji). Przewodnik do każdej podróży możemy pobrać aby był przechowywany offline i działał nawet gdy nie mamy dostępu do internetu. Podróżne możemy też oczywiście tworzyć ręcznie.

Rzeczy do robienia

Rzeczy do robienia

Każda podróż zawiera zestaw kafelków dających dostęp do najważniejszych informacji: rezerwacje (z Gmaila), rzeczy do robienia (atrakcje w danym miejscu), zapisane miejsca (ulubione), plany dnia (gotowe propozycje wycieczek i zwiedzania z możliwością tworzenia własnych), jedzenie i picie (lokale, kluby itp.), poruszanie się po okolicy (wskazówki dotyczące dojazdów, korzystania z transportu publicznego, taksówek, parkingów itp.) oraz informacje o których warto wiedzieć (np. o numerach alarmowych, zakupach, opiece medycznej itp.).

Miejsca na mapie

Miejsca na mapie

W aplikacji można łatwo znaleźć interesujące nas miejsca, które są podzielone na rozmaite kategorie, różne dla poszczególnych miejsc. Np. w Hanoi znajdziemy miejsca „wpływu francuskiego”, a w Krakowie zabytki średniowieczne, żydowskie czy architektury gotyckiej. Aplikacja podpowiada też miejsca które mogą potencjalnie odpowiadać naszym preferencjom. Na ile skutecznie, to pytanie otwarte. Każde miejsce zawiera informacje typowe dla Google, wskazówki dojazdu, telefon, strona internetowa, oceny i recenzje, fotografie. Daje to naprawdę spory zestaw informacji. Wskazówki dojazdu możemy wyświetlić w dowolnej aplikacji, niekoniecznie mapach Googla, dzięki czemu mogą działać nawet offline. Same mapy w aplikacji są zależne od map Google, aplikacja nie posiada wbudowanej mapy. Tak więc aby np. dotrzeć w dane miejsce komunikacją miejską, musimy się wesprzeć zewnętrzną aplikacji, czy to mapami Google, czy inną.

Bez wątpienia jest to obecnie jedna z najlepszych i najbardziej kompleksowych aplikacji dla podróżników, w dodatku jest bezpłatna, a ważne informacje nie są zasłonięte przez reklamy. Warto ją mieć ze sobą w podróży. Daję mocne 8/10.

Plusy:

+ działa offline

+ bardzo dobry podział atrakcji na kategorie zależne od miejsca

+ dużo informacji o każdym miejscu

+ czytelny interfejs, łatwa obsługa

+ jest wersja na iOS

Minusy

- brak polskiej wersji językowej

- brak wskazówek dotyczących transportu publicznego wewnątrz aplikacji

Podstawowe parametry:

Ogólnie:
- bezpłatna 
- ma polską wersję językową 
- częściowo działa offline 
- w pełni działa offline 
- działa bez zakładania konta 
- nie zawiera reklam 

Mapy:
- działają offline 
- nawigacja 
- nawigacja działa w trybie offline (zależy od użytej mapy) 
- znajduje miejsca w pobliżu 

Polecane miejsca:
- podział na kategorie, filtrowanie miejsc 
- zawiera oceny i recenzje miejsc 
- zawiera fotografie miejsc 

Wyszukiwanie:
- miejsc/atrakcji/zabytków 
- hoteli 
- restauracji 
- sklepów 
- lotów/pociągów 

Funkcje dodatkowe:
- propozycje wycieczek 
- najpotrzebniejsze informacje 
- komunikacja miejska 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>