TripAdvisor czyli pomoc w zwiedzaniu

TripAdvisor jest aplikacją niezwykle praktyczną zarówno przy planowaniu podróży, jak i w trakcie niej. Pozwala znaleźć miejsca do zwiedzania, hotele i restauracje. Oferuje mapę, i wiele więcej. Czytaj dalej.

ocena: 8/10
TripAdvisor

TripAdvisor

Trip Advisor przydał mi się w podróży już nie raz. Istnieje na rynku od dawna i wiele osób poznało już tą aplikację. Po wyszukaniu miejsca, które nas interesuje możemy je przeszukiwać pod kątem atrakcji, hoteli, restauracji, klubów itp. Możemy też szukać w pobliżu lokalizacji, w której aktualnie jesteśmy.

Najbardziej użyteczną funkcją jest wyszukiwanie miejsc (w pobliżu naszego aktualnego położenia lub w zadanym mieście). Dzięki temu zawsze łatwo możemy znaleźć atrakcje w pobliżu, które warto zwiedzić. System ocen i recenzji pozwala łatwo wyłowić te najciekawsze. Niestety w wynikach wyszukiwania pojawia się sporo niechcianych, np. „wycieczki piesze”, „wycieczki ze zwiedzaniem” itd. Na szczęście możemy filtrować atrakcje wg interesujących nas kategorii, chociaż czasem jest to dosyć trudne i nieituicyjne.

TripAdvisor - mapa

TripAdvisor – mapa

TripAdvisor pozwala też szukać o wiele więcej niż miejsca do zwiedzania. Możemy szukać restauracji, barów, centrów handlowych, sklepów z pamiątkami itp. O poszczególnych miejscach wyświetli nam sporo informacji, możemy znaleźć miejsce na mapie czy określić najbliższą stację metra.

TripAdvisor - informacje o miejscu

TripAdvisor – informacje o miejscu

Zawartość offline jest dostępna po wcześniejszym ściągnięciu, przy czym mamy wybór ściągnięcia mniejszej paczki danych (bez fotografii), lub pełnej. W aplikacji nie zawsze łatwo możemy wyświetlić interesujące nas kategorie miejsc. We wcześniejszych wersjach istniały też proponowane trasy wycieczek pieszych, których obecnie nie mogę znaleźć.

 

Plusy:

+ aplikacja darmowa

+ działa offline

+ dobrze opisane miejsca, wraz z ocenami, fotografiami itp.

 

Minusy

- zaśmiecone wyniki wyszukiwania atrakcji

- toporne filtrowanie kategorii miejsc

Podstawowe parametry:

Ogólnie:
- bezpłatna 
- ma polską wersję językową 
- częściowo działa offline 
- w pełni działa offline 
- działa bez zakładania konta (część funkcjonalności wymaga logowania)
- nie zawiera reklam 

Mapy:
- działają offline 
- nawigacja 
- nawigacja działa w trybie offline (zależy od użytej mapy) 
- znajduje miejsca w pobliżu 

Polecane miejsca:
- podział na kategorie, filtrowanie miejsc 
- zawiera oceny i recenzje miejsc 
- zawiera fotografie miejsc 

Wyszukiwanie:
- miejsc/atrakcji/zabytków 
- hoteli 
- restauracji 
- sklepów 
- lotów/pociągów 

Funkcje dodatkowe:
- propozycje wycieczek 
- najpotrzebniejsze informacje 
- komunikacja miejska 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>