Info o tym blogu

Miło mi, że zaglądasz na mojego bloga. Od czasu do czasu zdarza mi się trochę podróżować. Ze względów finansowych są to raczej krótkodystansowe wypady w granicach Europy, ale czasem wybiorę się trochę dalej. Ponieważ rozmawiając ze znajomymi okazało się, że często mają oni problemy z samodzielnym zorganizowaniem sobie wyjazdu, na tym blogu postanowiłem się podzielić moimi doświadczeniami w tym temacie.

Porady te nie przydadzą się „profesjonalnym” podróżnikom. Natomiast osoby, które do tej pory korzystały tylko z biur podróży, lub nie organizowały do tej pory wycieczki dalej niż na weekend nad polskie morze/góry, myślę że znajdą tutaj parę ciekawych informacji.

Gorąco zachęcam do samodzielnego organizowania sobie wycieczek, ale ten sposób podróżowania z pewnością nie jest dla każdego. Zalety samodzielnego wypadu:
- sam sobie sterem i okrętem – nikt nie dyktuje czasu, warunków, kosztów ani żadnych zasad, wszystko jest od początku do końca po mojemu :)
- tanio. TANIO. NAPRAWDĘ TANIO. – gdy się samodzielnie organizuje wypad, nikt na tym nie musi zarobić, dlatego koszty są nieporównywalnie mniejsze, a sprytnie korzystając z promocji jesteśmy w stanie pozwolić sobie na wycieczki dużo ciekawsze niż by się wydawało
- witaj przygodo! :) gdy się samemu wszystko organizuje zawsze może się zdarzyć coś nieoczekiwanego :)

Takie podróże nie są dla ciebie jeżeli:
- lubisz mieć podane wszystko na tacy
- nie lubisz o nic się martwić, niech martwi się ktoś inny
- lubisz być prowadzony za rękę
- najważniejszy dla ciebie jest komfort

 

poradnikach (górne menu) znajdziecie małe kompendium wiedzy: jak szukać tanich lotów, noclegów, jak krok po kroku ogarnąć temat wycieczki i zorganizować wszystko siedząc przed komputerem oraz jak szukać więcej informacji.

W postach znajdziecie opis kilku wycieczek, które odbyłem, może pomogą w zaplanowaniu wam swojej własnej super podróży.

 

Zakładam, że organizując zagraniczny wypad, posługujesz się przynajmniej językiem angielskim lub lokalnym oraz bez problemów nawigujesz w internecie i potrafisz korzystać ze stron typu fora internetowe, wyszukiwarki itp.

 

Czekam na uwagi, zwłaszcza te krytyczne, lub pomysły co jeszcze powinno się znaleźć na tym blogu.

pozdrawiam
Bazyl :)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>